Oświetlenie hotelowego holu – projektowanie i inspiracje.

Wprowadzenie

Światło odgrywa bardzo ważną rolę we wnętrzach, które ma na celu zapewnić estetykę, wygodę i funkcjonalność. Hotelowy hol jest jednym z najważniejszych miejsc, które wymaga szczególnego projektowania oświetlenia. Łączy on w sobie wiele funkcji, takich jak recepcja, poczekalnia, miejsce spotkań, a także przestrzeń do pracy. Dlatego ważne jest, aby oświetlenie w hotelowym holu było dobrze zaprojektowane.

Podział oświetlenia w hotelowym holu

Oświetlenie w hotelowym holu powinno być funkcjonalne i estetyczne. Powinno być podzielone na kilka rodzajów, które będą realizować różne funkcje. Pierwszym rodzajem jest oświetlenie ogólne, które zapewnia właściwe oświetlenie całej przestrzeni. Drugim rodzajem jest oświetlenie zadań, które zapewnia oświetlenie miejsc, w których wykonywane są różne działania, takie jak czytanie czy pisanie. Trzecim rodzajem jest oświetlenie dekoracyjne, które zapewnia estetykę i atmosferę w hotelowym holu.

Oświetlenie ogólne

Oświetlenie ogólne w hotelowym holu powinno być wystarczająco jasne, aby umożliwić poruszanie się po przestrzeni, a jednocześnie mieć odpowiednią temperaturę barwową, która zapewni przyjemną atmosferę. Najlepszym sposobem na oświetlenie ogólne są punkty świetlne umieszczone na suficie, które dadzą równomierne oświetlenie całego holu.

Oświetlenie zadań

Oświetlenie zadań w hotelowym holu powinno być poświęcone miejscom, gdzie wykonywane są różnego rodzaju czynności. Mogą to być stoliki z wtyczkami, gdzie klienci mogą pracować na swoich komputerach, lub miejsca z lampami do czytania. W przypadku oświetlenia zadań ważne jest, aby było mocne i skupione, aby zapewnić dobry kontrast.

Oświetlenie dekoracyjne

Oświetlenie dekoracyjne w hotelowym holu ma na celu nadanie przestrzeni odpowiedniej atmosfery i wyglądu. Mogą to być lampy stołowe, kinkiety czy zwisające klosze. Prawidłowe oświetlenie dekoracyjne pozwoli podkreślić charakter hotelowego holu i uczyni wnętrze bardziej przytulnym.

Inspiracje do projektowania oświetlenia hotelowego holu

Istnieje wiele sposobów projektowania oświetlenia dla hotelowego holu. Jednym z trendów jest minimalizm, który polega na zredukowaniu liczby źródeł światła i wprowadzeniu prostych, ale eleganckich rozwiązań. Inne podejście to wykorzystanie kolorowego oświetlenia, takiego jak neon, aby podkreślić styl i charakter hotelowego holu.

Minimalizm

Minimalistyczne oświetlenie hotelowego holu charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie punktów świetlnych umieszczonych na suficie w jeden lub kilku rzędach. Dodatkowo, można dodać lampy stołowe, z którą klienci mogą pracować lub czytać.

Kolorowe oświetlenie

Kolorowe oświetlenie hotelowego holu to dobry sposób, aby poczuć się lepiej i dodać trochę energii do wnętrza. Neonowe światła, kolorowe podświetlenia i lustrzane kule są doskonałym sposobem na wzbogacenie stylu i charakteru hotelowego holu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *