lampa wisząca

Istnieje wiele materiałów i stylów dostępnych w lampach wiszących. Niektóre z najczęstszych materiałów to metal, plastik i witraże. Aby dowiedzieć się więcej o tych materiałach, przeczytaj nasze artykuły na temat łańcuszków, tworzyw sztucznych i witraży. Jeśli szukasz nowej lampy, zacznij od przeczytania o tych różnych materiałach.

Witraże

Witrażowa lampa wisząca może dodać elegancji każdemu pomieszczeniu. Jej neutralne oświetlenie sprawia, że ​​idealnie nadaje się do jadalni, salonu i wyspy kuchennej. Piękna i wyjątkowa oprawa oświetleniowa, jest najlepszym elementem rozmowy. A jego atrakcyjność wizualna nie ogranicza się do podświetlenia — wygląda pięknie również przy wyłączonym świetle! Ponadto rzuca światło w dół, tworząc przytulną, intymną atmosferę, idealną na przyjęcia i spotkania rodzinne.

Plastik

Lampa wisząca z tworzywa sztucznego w stylu vintage to świetna opcja do dekoracji jadalni. Jest regulowany i zmieści się nad stołem w jadalni. Najprawdopodobniej włoskiej marki, ta lampa nosi niewielkie ślady użytkowania, ale poza tym jest w dobrym stanie.

Łańcuch

Łańcuchowe lampy wiszące to klasyczny sposób na dodanie odrobiny blichtru do pokoju. Te lampy mają łańcuchy i kryształowe akcenty, aby stworzyć intensywny blask. Idealnie nadają się do wystroju w stylu retro i vintage i są łatwe w montażu.

Klosz witrażowy

Jeśli masz wiszącą lampę w swoim salonie, możesz użyć klosza z witrażu, aby dodać mu bardziej eleganckiego akcentu. Ten rodzaj lampy można kupić lub wykonać samodzielnie, w zależności od preferencji. Przed wykonaniem lampy witrażowej należy upewnić się, że źródło światła jest bezpieczne. Należy unikać kontaktu z ołowiem i innymi łatwopalnymi materiałami. Skrzynka elektryczna powinna być solidnie podłączona do sufitu. Powinien mieć również śrubę uziemiającą.

Klosz z przezroczystego szkła

Przezroczysty szklany klosz do lampy wiszącej to doskonały wybór dla nowoczesnego wyglądu. Te globusy pozwalają na lepszą transmisję światła, a nawet mogą być bejcowane, trawione lub kolorowe, aby pasowały do ​​​​wystroju Twojego domu. Chociaż szkło jest atrakcyjną opcją do oświetlenia domu, może się łatwo stłuc, dlatego najlepiej jest wybrać zamiennik, jeśli się stłucze.

Żyrandole

Żyrandol z lampą wiszącą to element dekoracyjny, który może wnieść do pomieszczenia wiele uroku i bogactwa. Ich cena waha się od nieco poniżej 39,00 USD do nawet 14 000 USD. Mogą być również stosowane w budynkach komercyjnych, ale upewnij się, że są wystarczająco duże, aby zmieściły się w przestrzeni, którą chcesz, aby zajmowały.