Części do naprawy lampy stołowej

Niezależnie od tego, czy masz zepsutą lampę, czy chcesz dodać nowe oświetlenie do swojego domu, na lampę stołową składa się wiele różnych części. Każda część odgrywa inną rolę w ogólnym projekcie lampy.

Identyfikacja odpowiedniego odcienia zastępczego

Właściwy odcień lampy stołowej ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego wyglądu lampy. Istnieje wiele różnych rodzajów odcieni i stylów do wyboru. Poświęć trochę czasu na znalezienie stylu i kształtu odpowiedniego dla wymienianej lampy.

Zmierz wysokość i szerokość klosza (łącznie z szyjką i harfą), aby móc określić rozmiar klosza, którego potrzebujesz. Zapewni to, że uzyskasz odpowiednią długość abażuru pasującą do harfy abażuru i że abażur będzie miał odpowiednią wysokość dla stołu, na którym się znajduje.

Jeśli potrzebujesz abażuru do swojej lampy stołowej, który nie będzie wymagał żadnych regulacji, prac przy harfie czy ponownego mocowania, możesz dokupić „montera”, który połączy abażur z harfą abażuru. Te montery są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Możesz również uzyskać mocowania zatrzaskowe dla szerokiej gamy odcieni, które nie wymagają harfy do ich zamocowania. Te oprawy można stosować z szeroką gamą lamp, w tym żyrandoli i mniejszych lamp akcentujących.

Wybór odpowiedniego rozmiaru lampy stołowej

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi przy zakupie nowej lampy stołowej jest brak odpowiedniej wysokości do stołu, na którym jest ustawiona. Może to spowodować, że cała lampa będzie wyglądać źle, a także powodować odblaski od żarówki.

Dobrą zasadą jest, aby nie sięgać więcej niż 1,5-krotność wysokości stołu, na którym ma być umieszczony. Zapewni to najlepsze światło bez powodowania odblasków od żarówki.

Inną praktyczną zasadą dotyczącą wysokości lampy stołowej jest upewnienie się, że siedzisz obok niej na wysokości oczu lub co najmniej 58 cali od podłogi. Jest to ważne, ponieważ pozwoli ci widzieć otoczenie i nie zostaniesz oślepiony przez żarówkę siedząc w jej pobliżu.

W większości pomieszczeń lampa powinna mieć wysokość od 26 do 34 cali. Nie chcesz patrzeć na sprzęt lampy, a to dobra zasada dla salonów lub innych pomieszczeń z wysokimi sufitami.

Warto również upewnić się, że wysokość lampy jest proporcjonalna do pozostałych mebli i dekoracji w pokoju. Często wyższy sufit pomieści lampę o większej skali, podczas gdy niższy sufit może wymagać bardziej kompaktowego stylu.

Dodanie nowego klosza do starej lampy

Jeśli szukasz sposobu, aby nadać swojej lampie nowy wygląd i nie wiesz, od czego zacząć, możesz odwiedzić sklep z częściami i akcesoriami do lamp. Sklepy te oferują ogromny wybór części do lamp i często są doskonałym miejscem do znalezienia antycznych części do lamp, które nie są już modne. Mają również usługi naprawy lamp, które mogą nie być już sprzedawane w głównych sklepach.