Cięcia w stylu salonu fryzjerskiego do kształtów twarzy

Cięcie, które uzyskasz w salonie fryzjerskim, jest często kluczowym czynnikiem wpływającym na styl, jaki uzyskasz. Może zmienić Twój wygląd lub go zepsuć – dlatego ważne jest, aby umówić się na następną wizytę w salonie, w którym stosuje się strzyżenie instynktowne, aby mieć pewność, że fryzura będzie dla Ciebie odpowiednia.

Instynktowne strzyżenie polega na zrozumieniu twoich włosów i sposobu, w jaki się poruszają, a stylista, który praktykuje instynktowne strzyżenie, zawsze wysłucha twoich życzeń i potrzeb, zanim podejmie decyzję o wyglądzie, który chce ci nadać. Nigdy nie obetną stylu według liczb i z przyjemnością zmienią kierunek lub odejdą od trendu, do którego dążysz, jeśli ci to nie odpowiada.

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą zdjęć wyglądu, który chcesz osiągnąć, aby Twoja stylistka mogła zobaczyć, co jest dla Ciebie możliwe w prawdziwym życiu, a jeśli nie ma przykładu, może poprosić Cię o pomoc. Musisz także powiedzieć im o strukturze włosów i sposobie ich wzrostu, a także o kształcie twarzy i dekoltu.

Istnieje wiele różnych fryzur, które mogą pasować do kobiet o dowolnym kształcie twarzy, ale są pewne szczególne fryzury, które można zobaczyć u celebrytów i wpływowych osób, które naprawdę pasują do określonych kształtów twarzy. Na przykład lob (długi bob) jest doskonałym wyborem dla większości kształtów twarzy, a Mary Steenburgen i Naomi Campbell je uwielbiają – szczególnie w bogatych kasztanowych odcieniach z grzywką.

Ten styl działa na różnych teksturach i jest dobrym wyborem dla kobiet z typami 3B i 3C, ponieważ pozwala na dużo ruchu, nie będąc zbyt ciasnym. Pasuje również do osób o okrągłych, sercowatych i owalnych twarzach, ponieważ dodaje im zainteresowania.

Spiky: kolczasta fryzura to bardzo ostry wygląd, który można uzyskać, wprowadzając żel lub wosk we włosy i wciągając je w ostre punkty. Ten styl może być nieco trudny do uzyskania, ale jest wart wysiłku.

Jest to świetna opcja dla osób z grubymi lub długimi włosami, ponieważ można nimi łatwo manipulować, aby uzyskać falisty, teksturowany, a nawet kręcony wygląd. Jest to popularne cięcie dla osób, które lubią nosić włosy upięte lub upięte w kok, ale można je również nosić rozpuszczone i stylizować na różne sposoby.

Dłuższe boby to kolejny popularny styl, który może dobrze pasować do większości kształtów twarzy, chociaż przy wyborze tego cięcia ważne jest, aby wziąć pod uwagę własną naturalną długość i grubość włosów, ponieważ jest ono najlepsze dla osób o cienkich lub bardzo grubych włosach.

Jeśli szukasz krótszego stylu, który pomoże Ci wyróżnić się z tłumu, pixie to dobra opcja. Jest krótsza po bokach i dłuższa u góry, co zapewnia elegancki, wielowarstwowy wygląd, który schlebia Twojej twarzy i sprawia, że Twoje oczy się błyszczą.