jak zainstalować lampę na ścianie

Jeśli chcesz dodać oświetlenie do swojego domu bez ograniczania przestrzeni, rozważ zainstalowanie lampy ściennej. Te światła są dostępne w różnych stylach i wykończeniach, aby uzupełnić wystrój. Mogą również pomóc w oświetleniu ciemnego korytarza lub po bokach lustra w łazience, aby uzyskać poświatę otoczenia.

W przeciwieństwie do lamp stołowych i podłogowych, kinkiety można ustawić dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Są również doskonałym wyborem do miejsc, w których nie ma miejsca na regulowane źródło światła, na przykład nad biurkiem lub w pobliżu wezgłowia łóżka.

Zanim kupisz kinkiet, upewnij się, że ma on odpowiedni rozmiar i wysokość do Twojej przestrzeni. Zapewni to odpowiednią ilość światła i nie będzie wyglądać zbyt ciężko na ścianie.

Aby zainstalować kinkiet, zacznij od dokładnego zaznaczenia miejsca, w którym chcesz go umieścić na ścianie. Możesz użyć taśmy mierniczej lub tekturowego szablonu, który pozwoli Ci łatwo zobaczyć, gdzie pada światło na ścianę.

Po ustaleniu, gdzie będzie światło, wsuń oprawę oświetleniową na środkowy kołek. Możesz stanąć z tyłu, aby sprawdzić, czy podstawa jest pionowa. Jeśli tak nie jest, dokręć nakrętkę i wyreguluj ją w razie potrzeby.

Teraz, gdy podstawa jest zabezpieczona, podłącz przewody elektryczne do nowej nakładki na lampę ścienną, przestrzegając instrukcji producenta dotyczących okablowania. Niezależnie od tego, czy używasz bloku złączy dostarczonego z lampą, czy też podłączasz własny przewód i wtyczkę, ważne jest, aby podczas tego procesu używać dobrych szczypiec i nakrętek przewodów.

Należy również rozważyć, czy konieczne jest uziemienie lampy. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał podłączyć przewód uziemiający obwodu do metalowej skrzynki, w której znajduje się oprawa ścienna. To połączenie jest zwykle wykonywane za pomocą przewodu wielożyłowego, który umożliwia jednoczesne podłączenie uziemienia obwodu i uziemienia urządzenia.

Dobrą praktyczną zasadą podczas okablowania nowej lampy ściennej jest połączenie białego przewodu oprawy z białym przewodem, a czarnego przewodu oprawy z czarnym przewodem. Należy również połączyć przewód uziemiający z przewodem uziemiającym oraz przewód neutralny z przewodem neutralnym.

Następnie podłącz zasilanie do światła i włącz zasilanie. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, skontaktuj się z lokalnym certyfikowanym konsultantem oświetleniowym Lamps Plus, aby uzyskać pomoc.

Często kinkiety są wyposażone w szklany klosz, który pasuje do żarówki. Aby zdjąć klosz, przytrzymaj go jedną ręką, a drugą odkręć śruby, które do niego przylegają. Musisz uważać na ten krok, ponieważ może się złamać, jeśli nie będziesz ostrożny!

Jeśli instalujesz kinkiet ze szklanym kloszem, będziesz musiał zdjąć osłonę, aby uzyskać dostęp do żarówki. Po zdjęciu osłony włóż żarówkę, a następnie ponownie załóż osłonę. Będziesz wtedy mógł ponownie włączyć zasilanie i przetestować swoją pracę!