Jak zbudować zestaw lampy stołowej

zestaw lampy stołowej

Zestawy lamp stołowych to świetny sposób na stworzenie oryginalnej, spersonalizowanej lampy. Możesz wybrać styl i materiał, który najlepiej pasuje do Twojego domu. Lampy dodają tekstury i piękna pomieszczeniu. Mogą być stosowane w wielu obszarach, od lamp przedpokojowych po stoliki nocne. Te światła są proste, ale wszechstronne.

Aby zbudować własną lampę, potrzebujesz oprawki E27, korkowej podstawy i przewodu lampy. Przewody są dostępne w różnych kolorach i możesz wybrać taki, który pasuje do klosza Twojej lampy. Zestaw lamp DIY to także tańsza alternatywa dla zakupu designerskich lamp.

Podstawy Twoich lamp mogą być wykonane z drewna, ceramiki lub szkła. Materiały powinny pasować do reszty wystroju wnętrza, ale powinny być również funkcjonalne. Niektóre lampy mają regulowane ramiona i podstawy, dzięki czemu możesz dostosować je do swoich potrzeb. Drewniane lampy to niezawodny i klasyczny wybór do każdego pomieszczenia. Lampy ceramiczne i mosiężne mają ciepły, ręcznie wykonany wygląd, który można pomalować lub wykończyć szczotkowanym lub brązowym wykończeniem. Lampy ze szkła i tekstury nadają pomieszczeniu poczucie otwartości.

Po wybraniu podstawy lampy musisz określić, gdzie przewód lampy będzie wychodził z podstawy. W tym celu podstawa gniazda powinna mieć otwór o średnicy trzech ósmych cala. Może to zrobić profesjonalista lub możesz to zrobić samodzielnie.

Następnie musisz przeciągnąć przewód lampy przez podstawę gniazda i złączkę. Upewnij się, że przewód przechodzi przez smoczek, aby się nie wyślizgnął. Ze względów bezpieczeństwa należy użyć gumowej podkładki pod nakrętką, aby zapobiec uszkodzeniu podstawy.

Jeśli planujesz używać lampy stołowej LED, pamiętaj, aby wymieniać żarówki co sześć do dwunastu miesięcy. Zaleca się również czyszczenie lampy co sześć do dwunastu miesięcy. Ważne jest, aby unikać czyszczenia żarówek zimną wodą. Zimna woda może rozbić gorące żarówki.

Na koniec będziesz potrzebować abażuru. Istnieje wiele odcieni do wyboru, od półprzezroczystych po kryjące. Wybierz tkaninę o wymiarach co najmniej 388 mm x 512 mm. Wybierz również żarówkę o mocy i lumenach, które pasują do stylu Twojego abażuru. Wybierając lampę, pamiętaj, że jasna biała żarówka najlepiej pasuje do salonu lub miejsca pracy. Wybór temperatury barwowej światła dziennego zapewni idealną ilość światła do czytania.

Niezależnie od tego, czy tworzysz własną lampę, czy kupujesz zestaw, zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz. Dzięki temu Twoja lampa będzie pasować do Twojego wystroju. Ponadto powinieneś znać różnice między różnymi typami lamp.

Możesz również skorzystać z aplikacji mobilnej Home Depot, aby zamówić lampę. Za pomocą kilku kliknięć możesz wybierać spośród kilku stylów i materiałów. Po złożeniu zamówienia otrzymasz projekt 3D, który możesz pobrać i wydrukować.