Żyrandol w stylu mid century – elegancka propozycja dla miłośników klasyki

Czym jest styl mid century?

Styl mid century (połowa XX wieku) to estetyka, która zaczęła kształtować się już w latach 30. XX wieku, ale to właśnie w latach 50. osiągnęła swój pełny rozwój. To wtedy pojawiły się charakterystyczne kształty, kolory i materiały, które kojarzą nam się z tym stylem. Mid century to z pewnością elegancja i prostota formy, w połączeniu z funkcjonalnością i nowoczesnością.

Jakie cechy ma Żyrandol w stylu mid century?

Żyrandole w stylu mid century to modele, które łączą w sobie zarówno elegancję, jak i prostotę. Są dekoracyjne, ale jednocześnie skromne i minimalistyczne. Charakteryzują się zarówno kształtami geometrycznymi jak i organicznymi. Standardowo wykonane są z metalu, ale często zdarza się, że mają dodatki z drewna lub szkła. Kolory, jakie królują, to szarości, turkusy, złoto, a także czerwień i zieleń. Żyrandole te często mają formę kuli lub geometrycznego stożka. Mogą pojawić się także plafony, która w prosty sposób zastąpią kilka mniejszych punktów świetlnych.

Gdzie umieścić Żyrandol w stylu mid century?

Żyrandol w stylu mid century to doskonałe rozwiązanie dla amatorów klasyki, którzy chcą nieco oszczędzić na dekoracji wnętrza. Wspaniale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w sypialni lub jadalni. Warto umieścić go nad stołem lub centralnym punktem w danym pomieszczeniu. Dzięki temu cała aranżacja nabierze szlachetnego i eleganckiego charakteru.

Jakie meble pasują do Żyrandola w stylu mid century?

Żyrandol w stylu mid century pięknie komponuje się z meblami z drewna lub z metalowych elementów, wykonanych w podobnej estetyce. Warto poszukać inspiracji w klasycznej skandynawskiej aranżacji, która idealnie pasuje do minimalistycznych form. Szczególnie polecamy drewniane krzesła oraz stół w prostych kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *