W Nowym Jorku istnieje kilka możliwości znalezienia wolnych mebli. Niektóre banki mebli zapewnią Ci szeroki wybór nowych i używanych mebli do Twojego domu. Inni dostarczą Twoje meble prosto pod Twoje drzwi. Jednak wiele osób nie kwalifikuje się do otrzymania takiej pomocy. Należą do nich seniorzy, imigranci, rodziny o niskich dochodach i samotne matki. Wiele z tych programów wymaga skierowania od pracownika socjalnego.

Możesz także kupować meble w lokalnym sklepie z artykułami używanymi. Większość przedmiotów w tych sklepach jest przekazywana przez członków społeczności. Są w dobrym stanie i zwykle kosztują ułamek ich wartości detalicznej. Są też takie, które oferują zniżki na zakup niektórych elementów. Jeśli szukasz odrobiny klasy, rozważ złapanie kredensu lub dwóch. Na przykład kredensy dodają miejsca do siedzenia, przechowywania i odrobiny klasy Twojemu salonowi.

Kilka narodowych grup wyznaniowych, w tym Armia Zbawienia, ma bezpłatne banki mebli. Możesz również sprawdzić w lokalnym college’u lub na uniwersytecie, czy mają taki. Inni duzi dostawcy to Goodwill, Towarzystwo św. Wincentego a Paulo i Amerykański Czerwony Krzyż. Zazwyczaj można spodziewać się darmowych mebli dla dzieci, dorosłych, a nawet seniorów. Chociaż możesz nie być w stanie znaleźć tutaj wszystkiego, czego potrzebujesz, istnieje kilka imponująco przystępnych cenowo opcji.

Inną świetną opcją jest Gildia Romana i Williamsa. Ten fajny i dziwaczny sklep meblowy ma restaurację, bibliotekę i mnóstwo ciekawych, unikalnych znalezisk. Najlepsze jest to, że znajduje się w modnej dzielnicy Fort Greene, co czyni go celem samym w sobie.

Jednym z pierwszych sklepów meblowych, który otworzył swoje drzwi, był sklep meblowy Modani. Ten sklep koncentruje się na czystych, nowoczesnych liniach. Oferują usługi projektowania w sklepie, a także technologię rzeczywistości wirtualnej, aby zapewnić bardziej praktyczne wrażenia. Niezależnie od tego, czy szukasz nowej sofy, czy stolika kawowego, ten sklep z pewnością Cię zadowoli.

Od ponad dwóch dekad Yu Interiors oferuje mieszankę nowoczesnych i antycznych elementów na poziomie piwnicy z piaskowca. Dzięki szerokiej gamie produktów z najwyższej półki jest to doskonałe źródło informacji dla wymagającego kupującego. Wśród ich wyboru są style współczesne, z połowy wieku i rustykalne. To uroczy mały sklep, który sprawia, że czujesz się, jakbyś robił zakupy w butiku.

Jeśli szukasz ekskluzywnego sklepu meblowego w Nowym Jorku, możesz wypróbować branżowy sklep West. Nie tylko sprzedają najnowsze produkty, ale także oferują bezpłatną wycieczkę po swoim salonie. Dodatkowo mają darmową dostawę. Zlokalizowany w modnej dzielnicy Soho sklep branżowy West zawiera najpopularniejsze bestsellery.

Ostatnim sklepem meblowym, o którym warto wspomnieć, jest Home Depot. Mają pełną linię mebli i wystroju wnętrz, a także bezpłatną dostawę i zwroty. Ponadto są największym dostawcą wyposażenia wnętrz w kraju.