Jak stworzyć sufit w stylu vintage

stary sufit

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, przebudowujesz istniejący, czy po prostu chcesz dodać odrobinę stylu vintage do swojego wystroju, istnieje wiele opcji. Na przykład, czy wiesz, że możesz dostać sufit w stylu vintage?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że naprawdę możesz uzyskać sufit w stylu vintage bez wychodzenia na całość i instalowania żyrandola lub sufitu kasetonowego. Istnieje kilka opcji tworzenia sufitu inspirowanego stylem vintage, ale najbardziej popularnym jest zastosowanie sztukaterii. To rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalnym dodatkiem do Twojego domu.

Możesz również uzyskać ten sam rodzaj stylu vintage, znajdując wentylatory sufitowe w stylu vintage. Wentylatory te są idealne do każdego rodzaju pomieszczenia, niezależnie od tego, czy jest to salon, jadalnia, czy nawet sypialnia. Wentylatory te są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wykończeniach, a niektóre są nawet dostarczane z lekkim zestawem. Możesz znaleźć wentylatory sufitowe, które działają również na zewnątrz. Są doskonałym sposobem na utrzymanie chłodu w domu latem i ciepła zimą.

Inną opcją sufitu w stylu vintage jest dodanie tapety do sufitu. Niezależnie od tego, czy użyjesz tapety, która naśladuje tapetę z przeszłości, czy tapetę, która wykorzystuje nowoczesny design, efekt będzie imponujący, a najlepsze jest to, że jest to dość łatwe do osiągnięcia. Możesz także wykazać się kreatywnością i powiesić kilka małych dzieł sztuki na suficie, aby uzyskać odrobinę pizazzu. Możesz nawet nałożyć warstwę farby metalicznej, aby uzyskać metaliczny wygląd.

Umieszczenie zabytkowego sufitu we właściwym kontekście sprawi, że powiesz „wow”. Do wyboru jest kilka rodzajów starych płyt sufitowych, w tym antyczna miedź, prasowany metal, lakierowana stal i wiele innych. Te kafelki nie są tanie, więc dobrze jest przeprowadzić badania. Możesz także wykazać się kreatywnością i wykorzystać je jako tło dla innych elementów dekoracyjnych. Na przykład, możesz powiesić dużą puszkę sufitową na ścianie jako wyrazisty element. Możesz również przyciąć puszkę, aby pasowała do drzwi szafki.

Istnieje również wiele opcji antycznych lamp sufitowych, w tym produkowane przez Halophane. Te światła są świetną alternatywą dla żyrandola. Te światła są produkowane w kilku kształtach i rozmiarach, w tym z prostymi krawędziami, stożkowymi i nowoczesnymi akcentami z połowy wieku. Niektóre z tych świateł są nawet wyposażone w żarówki LED! Możesz nawet dostać kapryśne klatki na żarówki.

Najlepsze jest to, że możesz kupić te lampy sufitowe za mniej niż 200 USD, a nawet nie musisz ich ciąć ani kształtować! Zdobycie lampy sufitowej w stylu vintage to łatwy sposób na dodanie odrobiny stylu do każdego pomieszczenia w domu. I będziesz mógł cieszyć się efektami przez długie lata.

Najlepsze opcje sufitów w stylu vintage są również najbardziej funkcjonalne. Na przykład można znaleźć wentylatory sufitowe, które idealnie nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia, czy to do salonu, jadalni, sypialni, a nawet łazienki. Możesz nawet znaleźć lampy sufitowe z dołączonym zestawem oświetleniowym.