foscarini

Założona w 1981 roku na wyspie Murano w Wenecji firma Foscarini specjalizuje się w projektowaniu innowacyjnych produktów oświetleniowych. Jej produkty są dostępne na całym świecie jako domowe rozwiązania oświetleniowe. Ich projekty opierają się na unikalnych kształtach i ciekawych materiałach. Firma nawiązała współpracę z początkującymi i uznanymi projektantami. Ich produkty obejmują zarówno żyrandole, jak i nowoczesne lampy podłogowe.

Produkty Foscarini są zaprojektowane z wysokiej jakości materiałów i unikalnych wykończeń. Ich projekty oświetlenia są często inspirowane tradycyjnymi włoskimi wzorami. Wykorzystują różnorodne materiały, takie jak włókno szklane, polietylen i drewno. Wykorzystują również innowacyjne wykończenia, takie jak włókno Kevlar. Ich oprawy są dostępne w różnych rozmiarach i można je dostosować do swojego domu. Oferują również pełne opcje ściemniania. Oferują również szeroką gamę opraw, które dodają formy rzeźbiarskie i projekty rzeźbiarskie.

Projekty Foscariniego są wolne od ograniczeń narzuconych przez technologię. Projektanci firmy pracują bez zestawu specyfikacji, co pozwala im eksperymentować z kształtem i koncepcją. Ich projekty nie są również ograniczone podażą. Ich projekty mogą być produkowane przez niezależnych dostawców. Ta elastyczność umożliwia firmie Foscarini utrzymanie wysokiej jakości produkcji. Foscarini posiada również sprawny międzynarodowy system dystrybucji. Jej produkty są dystrybuowane w ponad 50 krajach i sprzedawane przez ponad 2500 sprzedawców detalicznych.

Firma zdobyła międzynarodowe uznanie za swój projekt, a współpraca z projektantami pomogła jej osiągnąć status kultowej. Obecnie są uznawane za jedną z najważniejszych marek designerskich na świecie. Ich produkty znalazły się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ich projekty zdobyły również prestiżowe nagrody.

W latach 80. Foscarini wprowadził na rynek linię oświetlenia na bazie dmuchanego szkła, co było udanym przedsięwzięciem. Następnie rozszerzyli swoją ofertę materiałów o szkło przemysłowe i polietylen. Współpracowali z innymi projektantami, takimi jak Rodolfo Dordoni, aby wprowadzić nowe projekty na rynek. Następnie zlecili Jozephowi Forakisowi stworzenie lampy do kolekcji firmy Havana. Ich pierwszym dużym sukcesem była lampa stołowa Lumiere.

Od wczesnych lat 80-tych Foscarini rozwija szeroką gamę innowacyjnych produktów, w tym współczesne lampy podłogowe, lampy biurkowe i lampy wiszące. Oprócz tych produktów Foscarini wypuścił również linię designerskich lamp zaprojektowanych przez Alessandro Vecchiato i Carlo Urbinati.

Foscarini posiada certyfikat UNI EN ISO 9001 od 1996 roku. Jej produkty są sprzedawane na całym świecie i zdobyły liczne nagrody. Firma nawiązała również współpracę z innymi projektantami, w tym z Patricią Urquiolą, Tordem Boontje i Andreą Anastasio.

Foscarini to niekonwencjonalna firma, która kładzie nacisk na badania, oryginalność i wysoką jakość metod produkcji. Współpracują z projektantami z całego świata, aby tworzyć unikalne, wyraziste współczesne projekty oświetlenia. Mają mocne portfolio, które jest efektem partnerskiej współpracy firmy z projektowaniem i procesem produkcyjnym.

Foscarini to technologiczny i kreatywny warsztat, który wykorzystuje szeroką gamę materiałów do tworzenia produktów, które inspirują ludzi. Ich światła są wysoce innowacyjne i budzą emocje. Ich wyposażenie dodaje wyrafinowania nowoczesnym domom.