Ciemny sufit w sypialni: jak stworzyć piękne, przytulne wnętrze

Wprowadzenie

Marzy ci się sypialnia, która jest jednocześnie przytulna i elegancka? Jednym z trendów ostatnich lat są ciemne sufity – teoretycznie dodają one ciężaru pomieszczeniu, jednak odpowiednio zastosowane potrafią sprawić, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak uzyskać efektowny efekt dzięki ciemnemu sufitowi w sypialni!

Ciemny sufit a optyka pomieszczenia

Wbrew pozorom ciemne kolory wcale nie muszą sprawiać, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Oczywiście, sufit w barwie szarości, czerni czy granatu nie sprawdzi się w niskiej i ciasnej sypialni. W większych pokojach ciemny sufit nada jednak wnętrzu niepowtarzalnego wyrazu. Dodatkowy atut? Taka aranżacja pozwoli ci skupić się na innych elementach i dekoracjach, np. na ścianach lub wizualnie wydłużyć okno, wykorzystując zasłony w podobnej tonacji.

Jak dobrać odpowiednie kolory ścian

Wybierając ciemny sufit, warto wziąć pod uwagę resztę palety kolorystycznej w naszej sypialni. Idealnym rozwiązaniem będą jasne ściany, które skontrastują z ciemnym sufitem, ożywiając wnętrze i dodając mu energii. Można też sięgać po inne ciemne odcienie, choć wówczas warto pamiętać o równoważeniu kolorów. Ciemny sufit i ściany w tym samym kolorze mogą zdominować pomieszczenie, sprawiając, że staje się ono przytłaczające. Warto wtedy postawić na dodatki w jasnych barwach, np. eleganckie kwiaty w wazonie czy białą pościel.

Ciemny sufit a oświetlenie w sypialni

Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu. W przypadku ciemnego sufitu warto postawić na kilka źródeł światła, aby nie wprowadzać do sypialni ponurego nastroju. Świetnym wyjściem jest zainstalowanie kierunkowych reflektorów, które oświetlą poszczególne elementy aranżacji. Można też postawić na żyrandol w jasnej kolorystyce, np. w odcieniu białym lub złotym – taki dodatek odpowiednio kontrastujący sprawi, że sypialnia nabierze elegancji i harmonii.

Ciekawe dodatki do ciemnego sufitu w sypialni

Ciemny sufit to idealna baza do zastosowania różnego rodzaju dekoracji i dodatków, które sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego stylu. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest zastosowanie paneli w kolorze złota lub srebra, które odbiją światło i ożywią ciemne sufity. Wśród dekoracji warto pamiętać o dodatkach w jasnej kolorystyce, np. białych poduszkach, stolikach nocnych w podobnej tonacji czy kolorowych dywanach, które skontrastują z barwą sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *