Lampa lata mid-century w kształcie latającego spodka

Wstęp

Lata 50. XX wieku były pełne fascynacji ruchem UFO i wyobrażeniami o latających spodkach. Te wyjątkowe obrazy miały wpływ na dizajn i sztukę tamtej epoki, a jednym z najfajniejszych produktów tej kreatywności był „lampka w kształcie latającego spodka”.

Co to jest mid century flying saucer lamp

Mid century flying saucer lamp, lub lampka w kształcie latającego spodka, to specjalny typ lampy, który został zaprojektowany pod koniec lat 50. XX wieku. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych i niepowtarzalnych elementów dekoracyjnych tej epoki. Współczesne reprodukcje tych lampek są wciąż dostępne i cenione przez miłośników dizajnu i stylu retro.

Jakie są cechy mid century flying saucer lamp

Lampki w kształcie latającego spodka mają wiele charakterystycznych cech, które sprawiają, że są tak popularne. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest właśnie kształt, który przypomina latający spodek. Lampki są zazwyczaj wykonane z metalu, a ich klosze są zwykle w kolorze białym lub kremowym.

Materiały

W większości przypadków, mid century flying saucer lampy zostały wykonane z metalu, takiego jak mosiądz czy stal. Nogi lampy są często w kształcie trójkąta lub nogi są połączone za pomocą prętów.

Kolor

Kolor lampki w kształcie latającego spodka jest zwykle biały lub kremowy, choć można spotkać również modele w innych kolorach.

Jak stosować mid century flying saucer lamp w urządzaniu wnętrz

Wprowadzenie mid century flying saucer lamp do wnętrza dodaje mu niepowtarzalnego stylu i charakteru. Lampki te wyglądają rewelacyjnie w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym, pasując do różnych stylów wnętrzarskich. Mid century flying saucer lamp może być umieszczona na półce, stoliku nocnym, biurku czy w oknie. Dzięki swojemu wyjątkowemu kształtowi, lampki te nadają wnętrzu modnego i minimalistycznego wibru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *