Klasyczny klosz Bouillotte – wyjątkowy akcent dla Twojego wnętrza

Czym są bouillotte lamp shades?

Bouillotte lamp shades to klasyczne, francuskie osłony do lamp zaprojektowane w XVIII wieku. Wówczas były one bardzo popularne wśród arystokracji i używane głównie do lamp stojących, które rozświetlały salony i sypialnie.

Nazwa „bouillotte” pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego grę karcianą. Właśnie podczas rozgrywki w bouillotte panowie i panie potrzebowali dobrego oświetlenia, dlatego zaczęto stosować specjalne klosze do lamp.

Bouillotte lamp shades charakteryzują się ozdobnym obrzeżem, a czasem również wyhaftowanymi motywami. Najczęściej wykonane są z jedwabiu, porrcelany lub miedzi. Ich charakterystyczna forma składa się z dwóch lub trzech poziomych kółek o różnej średnicy, które idealnie osłaniają źródło światła.

Dlaczego warto mieć bouillotte lamp shade w swoim wnętrzu?

Bouillotte lamp shades to nie tylko element klasyczny i elegancki, ale również funkcjonalny. Idealnie rozpraszają światło, dając miłą atmosferę do czytania książki w trakcie wieczoru, słuchania muzyki lub oglądania telewizji.

Co więcej, bouillotte lamp shades to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie styl i klasykę. Ich wyjątkowy design pasuje zarówno do klasycznych wnętrz, jak i do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Jak dobrać idealny bouillotte lamp shade?

Podczas wyboru bouillotte lamp shade należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Powinna być dobrana do wysokości lampy oraz do wielkości pomieszczenia. Niewielka lampka na biurko może mieć mniejszy klosz, niż lampa stojąca w salonie.

Ważny jest również kolor i faktura materiału. Z jednej strony należy wybierać ciemniejsze odcienie, które nie rozpraszają nadmiernie światła, ale z drugiej strony kolor może być dopasowany do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Ostatnią kwestią do rozważenia jest styl klosza. Bouillotte lamp shades występują w różnych stylach – od klasycznych motywów kwiatowych po bardziej nowoczesne wzory geometryczne. Warto dokładnie zastanowić się, jaki styl najlepiej pasuje do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *