Latarnia podłogowa – przytulne i stylowe oświetlenie do Twojego mieszkania

Czym jest latarnia podłogowa?

Latarnia podłogowa to rodzaj lampy stojącej, która zazwyczaj jest wyższa niż zwykłe lampy stołowe. Jest to świetny sposób na dodanie przytulnego i eleganckiego akcentu do Twojego mieszkania. Latarnie podłogowe są dostępne w różnych stylach i kolorach, dlatego ciężko nie znaleźć modelu, który będzie idealnie pasował do Twojego wystroju wnętrza.

Zastosowania latarni podłogowej

Latarnie podłogowe mogą być używane w różnych celach. Jedną z najpopularniejszych możliwości jest aranżowanie ich w salonie, gdzie służą jako element dekoracyjny, ale także jako światło do czytania, oglądania telewizji czy do ogólnego rozświetlania pomieszczenia. Można je także umieszczać w innych pokojach, takich jak sypialnia czy gabinet, gdzie również będą pełniły funkcję oświetleniową i design’ową.

Rodzaje latarni podłogowych

Latarnie klasyczne

Latarnie podłogowe w stylu klasycznym cechują się eleganckim wyglądem oraz wykończeniami, takimi jak mosiądz czy cyna. Są one zwykle bardziej ozdobne niż nowoczesne latarnie i pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu tradycyjnym lub retro.

Nowoczesne latarnie podłogowe

Nowoczesne latarnie podłogowe są zwykle proste w formie i charakteryzują się minimalistycznym design’em. Są to świetne modele dla osób, które lubią ponadczasowy styl i chcą, aby ich lampy nie przytłaczały pozostałych elementów wystroju.

Latarnie skandynawskie

Latarnie podłogowe w stylu skandynawskim są idealne dla miłośników prostoty i minimalizmu. Charakteryzują się jasnymi kolorami oraz nienachalnym design’em, który doskonale pasuje do innych mebli i dodatków w podobnym stylu.

Jak wybrać latarnię podłogową dla siebie?

Przy wyborze latarni podłogowej należy brać pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad stylem, jaki prezentuje pozostała część mieszkania – latarnia powinna oddawać jego charakter i podkreślać jego atuty. Ważna jest także wysokość latarni podłogowej, która powinna być dopasowana do wysokości sufitu. Kolejnym czynnikiem jest jej rozmiar – nie powinna ona przytłaczać pomieszczenia, ale jednocześnie zapewnić odpowiednie oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *