Abażury w The Range – piękne światło w twoim domu

Wprowadzenie

Abażury to ważny element wyposażenia każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane, potrafią dodać nie tylko piękna, ale i funkcjonalności pomieszczeniu. The Range to angielska sieć sklepów oferujących szeroki wybór lamp i abażurów. W tym artykule przybliżymy ofertę tego sklepu i podpowiemy, jak wybrać idealne abażury do swojego domu.

Oferta The Range

The Range oferuje wiele różnych stylów abażurów – od klasycznych po nowoczesne, w różnych kolorach, kształtach i materiałach. Można tam znaleźć abażury do lamp podłogowych, wiszących, biurkowych i stołowych. Ceny w The Range zaczynają się już od kilku funtów.

Klasyczne abażury

Dla osób ceniących tradycyjny styl i eleganckie rozwiązania, The Range ma w swojej ofercie klasyczne abażury. Są one zazwyczaj zrobione z tkanin, takich jak jedwab, dające miłe i ciepłe światło i pasujące do wnętrz o stylu klasycznym. Klasyczne abażury spotkać można zwykle w tradycyjnych kolorach, takich jak beż, brąz czy czerń.

Nowoczesne abażury

Dla osób preferujących nowoczesny styl, The Range również oferuje wiele ciekawych rozwiązań. W ofercie można znaleźć abażury w jasnych kolorach, takich jak biały czy szary, stosunkowo proste w formie. Są one zazwyczaj zrobione z lekkich tkanin lub innych nowoczesnych materiałów, takich jak metal czy drewno.

Jak dobrać abażury?

Dobranie odpowiednich abażurów do swojego wnętrza jest bardzo ważne, gdyż w dużej mierze wpływa na ostateczny efekt. Oto kilka porad, które pomogą Ci w wyborze idealnych abażurów:

Rozmiar

Abażur powinien być wizualnie proporcjonalny do lampy – nie może być ani za mały, ani za duży. W zasadzie abażur powinien być odpowiednio wysoki, tzn. jego wysokość powinna wynosić około 60% wysokości całej lampy.

Materiał

Materiał, z jakiego wykonany jest abażur, wpływa na jego funkcjonalność. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu miękkiego, ciepłego światła, wybierz abażur zrobiony z tkaniny. Na przykład bawełna, jedwab, lniany lub flanelowy abażur będą filtrować światło i dawać miłe wrażenie. Jeśli natomiast zależy Ci na osiągnięciu bardziej surowego, nowoczesnego wyglądu, wybierz abażur z metalu lub szkła.

Kolor

Kolor abażuru powinien być w harmonii z kolorem lampy i z resztą wnętrza. Jeśli nie masz pewności, jakie kolory ze sobą dobrze będą grać, postaw na bezpieczną kompozycję, tzn. beże, brązy czy szarości.

Podsumowanie

Abażury z The Range to doskonały wybór dla tych, którzy chcą ozdobić swoje pomieszczenia stylowymi i funkcjonalnymi elementami. W tej ofercie znajdziesz coś dla siebie – od klasycznych, eleganckich rozwiązań po nowoczesne, minimalistyczne propozycje. Pamiętaj jednak, żeby dobrać odpowiedni rozmiar, materiał i kolor abażuru do swojej lampy i całego pomieszczenia, aby osiągnąć ostateczny efekt, który Cię zachwyci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *