Nowoczesna abażurka – wybór dla stylowego wnętrza

Czym jest lampshade contemporary?

Lampshade contemporary, czyli nowoczesna abażurka, to nowoczesna interpretacja tradycyjnego elementu oświetlenia – abażura. Charakteryzuje się ona przede wszystkim nietypowymi, często asymetrycznymi kształtami oraz oryginalnymi wzorami.

Jak sama nazwa wskazuje, lampshade contemporary to element dekoracyjny, który doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Może stanowić ciekawy akcent w minimalistycznym pokoju, a także uzupełnić przestrzeń z industrialnym charakterem.

Różnorodność wzorów i kolorów

Nowoczesne abażurki są produkowane w różnorodnych kształtach oraz kolorach, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Można wybrać model o ostrych krawędziach, płaskim dnie, a także z plisami bądź falbankami. Dostępne są również abażurki z ciekawymi motywami graficznymi, a także gładkie, jednolite powierzchnie w różnych kolorach.

Dobrym pomysłem jest wybór lampshade contemporary, który będzie kontrastował z resztą wnętrza. Na przykład, jeśli mamy jasno urządzony salon, to czarno-biała abażurka będzie ciekawym uzupełnieniem przestrzeni, przyciągającym uwagę i dodającym charakteru.

Które lampy pasują do abażurki nowoczesnej?

Nowoczesne abażurki doskonale pasują do prostych, geometrycznych lamp – zarówno stołowych, jak i wiszących. Można także postawić na oryginalne rozwiązania i zastosować abażurki na nietypowych kloszach. Ciekawą propozycją są tu na przykład klosze mieszczące właściwe oświetlenie w formie kul, sześcianów lub stożków.

Podsumowanie

Lampshade contemporary to ciekawy element dekoracyjny, który wprowadzi do pomieszczenia nowoczesny i intrygujący akcent. Wybierając abażurkę, warto postawić na nietypowe kształty i wzory, które dodadzą charakteru wnętrzu. Łączenie abażurki z prostymi, liniowymi lampami to z kolei gwarancja harmonijnej kompozycji oświetleniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *