Przyjazne dla najemców oświetlenie sufitowe: jak wybrać oświetlenie, które nie zniszczy twojego mieszkania

Powiedz „nie” do szynoprzewodów i opraw z zaciskami

Oświetlenie sufitowe może być doskonałym sposobem na poprawienie wyglądu mieszkania oraz zwiększenie funkcjonalności przestrzeni. Jednakże wybór złego typu oświetlenia sufitowego może skończyć się trudnymi w usuwaniu śladami na ścianach lub sufitach, a to z kolei spowoduje niepotrzebne koszty dla najemcy. Dlatego ważne jest, aby wybierać oświetlenie sufitowe, które nie uszkodzi ścian i sufitów.

Zacznijmy od szynoprzewodów – są one popularnym sposobem na instalowanie oświetlenia sufitowego. Jednakże szynoprzewody wymagają wiercenia otworów w sufitach i przeprowadzania przewodów elektrycznych – a to może skończyć się poważnymi uszkodzeniami dla mieszkania. Inne opcje, takie jak oprawy z zaciskami, są również niekorzystne dla najemców. Choć takie oprawy są łatwe do instalacji i usunięcia, pozostawiają one dziury w sufitach, które mogą stanowić problem dla najemcy po zakończeniu wynajmu mieszkania.

Wybierz lampy z uchwytami montażowymi

Jeśli chcesz uniknąć szynoprzewodów i opraw z zaciskami, możesz zdecydować się na lampy z uchwytami montażowymi. To łatwe w użyciu rozwiązanie pozwala na instalację oświetlenia sufitowego bez niszczenia ścian i sufitów. W momencie, gdy będziesz chciał zmienić oświetlenie, po prostu odmontuj lampę i zamontuj inny model, bez konieczności stawiania na nowo ścian lub sufitów.

Sprawdź, czy twoje mieszkanie ma sufit podwieszany

Jeśli twoje mieszkanie ma sufit podwieszany, to jesteś w szczególnie komfortowej sytuacji – możesz zacząć instalowanie oświetlenia sufitowego bez konieczności wiercenia otworów. Na rynku dostępne są specjalne listwy sufitowe, które pozwalają na łatwe montowanie oświetlenia i ochronę przed uszkodzeniami sufitów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *