O pięknie Wabi Sabi kolorów: sztuka doceniania niedoskonałości w kolorystyce!

Wabi Sabi – co to takiego?

Wabi Sabi to japońska filozofia, która skupia się na pięknie niedoskonałych, staroświeckich, naturalnych i skromnych przedmiotów. To podejście docenia siłę czasu, a także odkrywa urodę detali i unikalnych elementów.

Wabi Sabi kolorów

Wabi Sabi może być zastosowane do kolorów w sztuce i projektowaniu. Kolory, które pasują do tej filozofii, to te, które są ciche, ziemiście, pudrowe i matowe. Wabi Sabi kolory mają pełną gamę odcieni brązów, beżów, oliwkowych, szarości i bieli.

Brązy i beże

Głębokie, neutralne barwy brązów i beży mogą wprowadzić ciepło do wnętrza, ale także nadać mu spokój i harmonię. Kolory te są często wykorzystywane w drewnianych meblach i naturalnych tkaninach.

Oliwkowe i szare odcienie

Oliwkowe i szare odcienie dodają do wnętrza surowości i prostoty, jak w przypadku betonu i kamieni. Kolory te mogą być stosowane, aby wywołać poczucie solidności i bezpieczeństwa, a także, aby nadać wnętrzom industrialny charakter.

Biela i czarna tonacja

Biela i czarna tonacja są popularne w Wabi Sabi sztuce. Biel symbolizuje czystość, nieskazitelność i ciszę, podczas gdy czerń jest nie tylko elegancka, ale również silna i klasyczna. Kolor czarny może być wyjątkowo zwariowany w swoich odcieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *