Pomysły na oświetlenie sufitowe dla małego salonu

Wstęp

Salon to miejsce, gdzie spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Warto zadbać o to, aby jego wnętrze było estetyczne i przytulne. Jednym z ważnych elementów wystroju salonu jest oświetlenie sufitowe. Warto wybierać modele, które będą pasować do wielkości i stylu pokoju. W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na oświetlenie sufitowe dla małego salonu.

Lampa wymagająca oprawy

Lampa sufitowa z wymaganą oprawą to prosty, a jednocześnie elegancki wybór dla małego salonu. Taki model lampy można łatwo zamontować w centralnym punkcie pokoju, a całość z łatwością będzie się komponować z resztą wnętrza.

Kolorowe klosze

Lampa sufitowa z kolorowymi kloszami doda salonowi nieco uroku. Dostępne w różnych rozmiarach klosze można zestawić ze sobą, tworząc niepowtarzalną kompozycję sufitową. Z pewnością taka lampa przyciągnie uwagę gości, a dodatkowo doda przytulnego charakteru nawet najmniejszemu salonowi.

Lustrzana oprawa

Lustrzana oprawa lampy sufitowej to genialne rozwiązanie dla małych salonów. Dzięki takiemu oświetleniu sufitowemu uzyskamy poczucie, że nasz salon jest większy niż w rzeczywistości. Lustrzana oprawa sprawi, że refleksy światła będą rozprzestrzeniać się po całym pokoju, co doda mu pozytywnego charakteru.

Lampy zespolone

Alternatywnym rozwiązaniem dla standardowych lamp sufitowych są lampy zespolone. To połączenie kilku lamp zamontowanych na jednym sufcie. Dzięki temu uzyskamy równomierne rozprowadzenie światła na całym obszarze salonu. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne dla pokojów, w których mało jest okien lub brakuje naturalnego światła.

Sufitowe płótno

Można również zdecydować się na sufitowe płótno, które w prosty sposób ozdobi nasz salon i będzie służyło jednocześnie jako oświetlenie sufitowe. Płótno można zamontować na wielu wysokościach, dzięki czemu uzyskamy ciekawy efekt wizualny.

Lampy wiszące

Lampy wiszące to znakomite rozwiązanie dla małych salonów, w których brakuje wolnej przestrzeni na posadzce. Taki rodzaj oświetlenia sufitowego można zamontować nad stołem w jadalni lub przy narożniku kanapy. Lampy wiszące pięknie prezentują się w stylowych wnętrzach, a dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *