Lampki stołowe Flos – stylowe i nowoczesne oświetlenie z Wielkiej Brytanii

Wstęp

Flos to włoska firma, która specjalizuje się w produkcji lamp i oświetlenia designerskiego. Jednym z jej najpopularniejszych produktów są lampki stołowe, które stanowią nie tylko funkcjonalne źródło światła, ale również piękny element dekoracyjny. W tym artykule skupimy się na linii Flos table lamps UK, czyli lampkach stołowych dostępnych w Wielkiej Brytanii.

Historia Flos

Firma Flos została założona w 1962 roku przez dwóch włoskich przedsiębiorców, Dino Gavina i Cesare Cassiniego. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „flos”, które oznacza kwiat. Pierwszym produktem zaprojektowanym przez Flos był Cocoon Lamp, stworzony przez Achille’a i Pier Giacomo Castiglioniego. W ciągu kilku lat firma Flos stała się liderem w dziedzinie projektowania i produkcji designerskiego oświetlenia.

Lampki stołowe Flos

Lampki stołowe Flos charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym designem oraz wysoką jakością wykonania. W ofercie Flos table lamps UK znajdują się modele takie jak:

Flos IC T1

Jest to lampka stołowa zaprojektowana przez Michaela Anastassiadisa. Charakteryzuje się ona sferycznym kloszem wykonanym z dmuchanego szkła oraz delikatną, metalową konstrukcją. IC T1 dostępna jest w kilku różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie jej do każdego wnętrza.

Flos Bellhop

Bellhop to lampka stołowa stworzona przez designera Edwarda Barbera i Jay Osgerby’ego. Jej nazwa pochodzi od anglojęzycznego słowa „bellboy”, czyli chłopca hotelowego. Bellhop charakteryzuje się minimalistycznym designem oraz przenośną baterią, co pozwala na jej swobodne ustawienie w dowolnym miejscu.

Flos Gatto Piccolo

Gatto Piccolo to niewielka lampka stołowa zaprojektowana w stylu pop-art. Charakteryzuje się ona nietypowym kształtem oraz miękkim, przyjemnym dla oka światłem. Gatto Piccolo jest idealna do użytku w sypialni lub w salonie, gdzie nadaje przytulny i relaksujący nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *