Oświetlenie w stylu Memphis design – trendy design dla Twojego wnętrza

Czym jest styl Memphis design?

Styl Memphis design to kierunek w designie, który narodził się we Włoszech pod koniec lat 70. XX wieku. Jego twórcami byli artyści i projektanci, którzy chcieli zaprojektować coś zupełnie odmiennego od dotychczasowej estetyki. Charakterystyczne dla stylu Memphis design są jaskrawe kolory, geometryczne kształty i niekonwencjonalne formy.

Jakie oświetlenie pasuje do stylu Memphis design?

Oświetlenie w stylu Memphis design powinno być wyróżniające się z tłumu. Nie musi ono być jednolite, a wręcz przeciwnie – dobrym pomysłem jest zestawienie kilku różnych modeli. Charakterystyczne dla lamp w stylu Memphis design są połyskujące powierzchnie, kolorowe elementy i geometryczne kształty.

Lampy wiszące w stylu Memphis design

Jednym z najpopularniejszych typów oświetlenia w stylu Memphis design są lampy wiszące. Mogą mieć różne kształty – od prostokątnych do kulistych, ale zawsze muszą wyróżniać się z tłumu. Istotna jest również ich kolorystyka. Klasycznym połączeniem jest czarno-biały kontrast, ale można zaszaleć i wybrać modele w intensywnych kolorach, np. żółtym, zielonym czy różowym.

Oświetlenie stołowe w stylu Memphis design

Oświetlenie stołowe to kolejny rodzaj lamp, które można zastosować w aranżacji zgodnej ze stylem Memphis design. W tym przypadku warto postawić na modele o niebanalnych kształtach – na przykład na lampy w kształcie kul lub sześcianów. Również dobór kolorów jest ważny – klasyczne kolory w stylu Memphis design to czerwień, róż, niebieski i zielony.

Oświetlenie ścienne w stylu Memphis design

Oświetlenie ścienne to praktyczne rozwiązanie, które jednocześnie może stanowić istotny element dekoracyjny. W przypadku stylu Memphis design nie ma tu jednoznacznych zasad. Mogą to być zarówno proste modele o geometrycznym kształcie, jak i bardziej skomplikowane konstrukcje, które będą przypominać małe dzieła sztuki.

Jak wkomponować oświetlenie w stylu Memphis design do swojego wnętrza

Oświetlenie w stylu Memphis design to nie tylko lampy, ale również kinkiety, plafony, a nawet żyrandole. Aby stworzyć spójną aranżację, warto postawić na kilka różnych rodzajów oświetlenia. Jeśli zdecydujemy się na lampy wiszące, warto zestawić je ze stylowymi kinkietami lub oświetleniem stołowym. Szukając inspiracji, warto zwrócić uwagę na trendy w designie wnętrz – modne są obecnie aranżacje z dodatkiem miedzi, marmuru czy też szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *