Wysłany przez wiatr: historia wybuchniętej lampy (Sent by the wind: the story of a blown lamp)

Wstęp

Każdemu z nas zdarzyło się coś, co wydawało się być nieznaczącym incydentem, ale później okazało się, że miało o wiele większe skutki, niż się spodziewaliśmy. Tak właśnie było w moim przypadku, gdy lampka, którą sobie kupiłam na wakacjach, wybuchła i zmieniła moje życie na zawsze.

Co to właściwie było za lampka?

Była to piękna, kolorowa lampa w kształcie kwiatka. Kupiłam ją w małym sklepiku w jednej z kurortowych miejscowości na wybrzeżu. Już na pierwszy rzut oka wiedziałam, że muszę ją mieć. Była taka piękna i kolorowa. Wydawało mi się, że nada się idealnie do mojego pokoju i będzie cudownie wyglądała na mojej półce nocnej.

Jak doszło do wybuchu lampy?

Tego dnia zrobiło się nagle bardzo wietrznie. Okna w pokoju trzeszczały, drzewa uginające się od wiatru ocierały się o ściany i wydawało się, że cały świat drży w posadach. W pewnym momencie usłyszałam głośny trzask i zobaczyłam, jak moja kochana lampa w kształcie kwiatka, którą umieściłam na półce nocnej, wybucha jak petarda.

Jakie były skutki wybuchu lampy?

Skutki były trudne do opisania. Wszystko działo się tak szybko, że nawet nie zdążyłam zareagować. Nie wiedziałam, co się stało, dopóki krzyki mojej mamy nie obudziły mnie z trudnego do opisania transu. Lampa wybuchła z taką siłą, że rozbiła szklaną półkę nocną, na której stała. Szklane kawałki latały na wszystkie strony, uszkadzając wszystko, co stało na ich drodze: moje okulary, telefon komórkowy, książki, biżuterię.

Co zrobić, gdy lampka wybuchnie?

Jeśli wybuchnie lampa, należy natychmiast udać się do lekarza, by ocenił ewentualne obrażenia. Należy również porozmawiać z pracownikiem sklepu, w którym kupiliśmy lampkę, oraz z producentem, by dowiedzieć się, jakie jest postępowanie w takich sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *