Lampki nocne i ich odcienie – wybór najlepszych kloszy na lampki nocne

Dlaczego wybór kloszy na lampki nocne jest ważny

Lampki nocne to istotny element wyposażenia każdej sypialni. To one nadają pomieszczeniu intymny klimat, pomagają w relaksie i odpoczynku, ale też pełnią ważną funkcję praktyczną. Korzystając z lampki nocnej przed snem, unikamy obciążania wzroku jasnym światłem sufitowym, które wprawiałoby nasz organizm w stan pobudzenia.

Ale jak wybrać odpowiednie klosze do lampki nocnej? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kolor i materiał z jakiego zostały wykonane. Odpowiednio dobrany abażur w lampie nocnej będzie wprowadzał sprzyjający nastrój do sypialni, a jednocześnie nie będący zbyt jaskrawym źródłem światła.

Rodzaje kolorów kloszy na lampki nocne

Wydawać by się mogło, że wybór koloru klosza na lampkę nocną jest prosty, ale jak się okazuje, odpowiednio dobrany kolor wpłynie na nasze samopoczucie i nastrój.

Najczęściej wybierane są klosze w kolorze białym, ponieważ są one uniwersalne i pasują do każdej aranżacji sypialni. Klosze w kolorze białym rozpraszają światło, dzięki czemu jest ono bardziej miękkie i przyjemne dla oka.

Innym popularnym kolorze kloszy na lampki nocne jest beż, który również wprowadzi do sypialni przyjemny, miękki klimat. Klosze w kolorze beżowym szarpią mocno na wzrok i nie męczą go, co jest szczególnie ważne, kiedy do snu przygotowujemy się już leżąc w łóżku i czytamy książkę albo korzystamy ze smartfonu.

Jeśli jednak zależy nam na wprowadzeniu do sypialni bardziej energetycznego nastr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *